Kasım 2021

KASIM

> Türkçe (ön öğrenmelerini tespit için ön test uygulanır), mülteci öğrencilere yönelik zeka oyunları ve drama kursları(ilgi durumlarına göre ikisinden biri seçilir) başlatılır.

Proje ekibimizden İhsan AKTAŞ ve Ömer ŞAHİN'in organizasyonluğunda 12.11.2021'de okulumuzdaki göçmen ögrencilerimize yönelik masa tenisi etkinliği düzenlendi.

Detay için linke tıklaynız>>https://kumdakidenizyildizlari.com/haber-Ogrencilerimize-masa-tenisi-etkinligi-63.html

> Katılımcılar Viyana’da alacakları kursun mesleki ve bireysel etkisini ölçmek için kurs konusu olan “Karışık sınıf ortamları ve çok kültürlülük”  üzerine ilgi testi ve ön testte tabi tutulur. Kurs bitiminde son test uygulanır.

  "Kumdaki Denizyıldızları" projemiz kapsamında Avusturya/Viyana'da 15-21 Kasım 2021 tarihleri arasında proje ekibimizden 5 öğretmenimizin katılımıyla gerçekleştirilecek olan "ÇOK KÜLTÜRLÜ KONULARA YAKLAŞIM VE KARMA BECERİ SINIFLARI" adlı kursun katılımcı öğretmenlerimiz üzerindeki mesleki ve bireysel etkisini ölçmek amacıyla öğretmenlerimize 02.11.2021 tarihinde ilgi testi ve ön-test uygulandı.

Detay için linke tıklaynız>>https://kumdakidenizyildizlari.com/haber-Ogretmenlerimize-ilgi-testi-ve-on-test-uygulandi-61.html

> Katılımcılar kurs müfredatını inceleyerek ön çalışma yaparlar.

Proje ekibimizden Austurya/Viyana kursuna katılacak öğretmenlerimiz 12.11.2021 tarihinde hareketlilik öncesi kurs mufredatını inceleyerek ön çalışma yaptılar

> Konaklama ve ulaşım konuları koordinatör tarafından planlanır.

> Yurtdışına çıkmadan önce katılımcılara Viyana konsolosluk bilgileri, seyahat planı ve eğitim planı verilir; pasaportların kaybedilme ihtimaline karsı valilik olurlarının aslı gibidir kopyası koordinatörde bulunacaktır.

> Eğitim boyunca katılımcılar düzenli notlar alarak kurs bitiminde koordinatöre teslim etmek üzere portfolyo (reflection paper) dosyası tutacaklardır. Kurs bitiminde kurum müdürü tarafından günlük olarak değerlendirme toplantıları yapılacaktır. Ayrıca, katılımcıların gelişimlerini takip etmek için proje izleme komisyonunca hazırlanan çevrimiçi öz değerlendirme formları günlük olarak katılımcılar tarafından doldurulacaktır. Kurs bitiminde kurs merkezi katılımcılara sınav uygulayıp gelişimleri üzerine bir rapor hazırlayacaktır. Kurs esnasında aldıkları eğitim ve deneyimler üzerine katılımcılar foto/video çekerek projenin sosyal medya hesapları, web sitesi ve eTwinning platformunda bunların paylaşımı sağlanacaktır. Kurs sonunda katılımcılara KATILIM SERTIFIKASI ve EUROPASS belgesi verilecek olup belgelerin asılları koordinatöre teslim edilecektir.

 >Ön hazırlık çalışmalarının değerlendirilmesi için hareketlilik sonrasında katılımcılar ile ikili görüşmeler düzenlenecektir.